kontakt Faresta
Tuesday August 4, 2020, 12:31

Zateplení fasády a fasád domu Praha, zateplení střechy, stropu, podlahy - Faresta s.r.o. FARESTA s.r.o.

FARESTA s.r.o.
ČASTÉ DOTAZY
Na této stránce bychom vám chtěli nabídnout odpovědi na časté dotazy. Pokud tady odpověď na vaši otázku nenajdete, napište nám zde.

1. Je pravda, že polystyren po čase mizí ?

Tato pověra vznikla v začátcích užívání tohoto izolačního materiálu v důsledku prohřešků vůči jeho užitným vlastnostem. Pěnový polystyren odolává teplotám trvale se pohybujícím do 80 °C.

2. Uvolňují se z polystyrenu při hoření nebezpečné látky ?

Polystyren neuvolňuje při hoření o nic větší množství škodlivých látek než ostatní běžně používané materiály organického původu. Je známo, že při hoření přírodních i synteticky vyrobených materiálů vznikají látky s určitými škodlivými účinky. Provedené pokusy ukazují, že polystyren nemá v tomto směru žádné výjimečné postavení. Nebezpečí požáru zateplené fasády polystyrenem snižuje i to, že v České republice je vyráběn pouze v samozhášivé úpravě.

3. Je nutné, aby zateplená fasáda "dýchala" ?

Ze své podstaty to nutné neni. Například stěnami dochází pouze k cca 4 % výměně vzduchu a tím i vlhkosti. Vlhkost je nutno odvést jiným způsobem (okna, komíny, digestoře apod.) Po celém světě jsou postaveny milióny dřevostaveb, kde je parozábrana součástí stěnové konstrukce. Polystyren patří k materiálům se střední propustností pro vodní páru (faktor m= 20 - 50) a je používán v nevětraných konstrukcích, jako jsou vnější kontaktní zateplovací systémy-technologický předpis Baumit

4. Splňuje zateplení fasády podmínky zdravého bydlení ?

Ano, pěnový polystyren pomáhá vytvářet prostorovou pohodu bytu. Protože je biologicky neutrální, nepoškozují ani zdraví, ani životní prostředí. Zateplení fasády nejen snižuje náklady na energie, ale také snižuje šíření hluku v budově. Izolace z polystyrenu nepřijímají také prakticky žádnou vlhkost. Je důležité vědět, že případné plesnivění není způsobeno tepelnou izolací, ale její absencí.

5. Je kamenná plsť pro zateplení fasád hořlavá ?

Je nehořlavá, odolává teplotám nad 1000°C více než 120 min, aniž by se roztavila.

6. Je nutné při zateplení fasády i zateplení soklu ?

Je. Podílí se na eliminaci tepelného mostu v oblasti podlahy. ?

7. Co je hydroizolace ?

Hydroizolace je ............

8. Jaká je cena za m2 izolace základu ?

Cena za m2 se pohybuje od..... do....

9. Je nutné po izolaci základu provést i hydroizolaci ?

Ne. ...........

10. Jaká je cena m2 zateplení fasády polystyrenem ?

Cena za m2 se pohybuje od .... do .....